wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym

Bezpieczne wybielanie zębów u dentysty

Jak to robić, aby wybielanie było skuteczne i super bezpieczne? Podstawą bezpiecznego wybielania jest kontakt z dentystą. Już obecnie wiemy wszystkie babcine sposoby, choć odrobinę działają, tak naprawdę rysują szkliwo i często drażnią dziąsła. Stomatolog profesjonalnie doradzi, jaka technika wśród dostępnych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Oprócz tego zobaczy stan jamy ustnej i dowie się, czy przed zabiegiem wybielania potrzebne będzie najpierw naprawa.

Niezależnie od sposoby wybielania , należy pamiętać o tym, aby były one ze sprawdzonych źródeł. Popularne nakładki albo żele wybielające lepiej kupić w zaufanych punktach lub z rekomendacji stomatologa. Wielkie promocje nie zapewniają bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Z tego względu lepiej zdecydować się na profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym. Tak mamy gwarancję, że stomatolog używa certyfikowane produkty, a na bazie swojego doświadczenia przeprowadza bezpieczny zabieg.

Warto zauważyć, że wybielanie nie działa natychmiast. Np. wybielanie metodą nakładkową zajmuje kilka tygodni. Wybielanie lampą da szybki efekt, jednak trzeba mieć na uwadze to, że zęby przez kolejne dni mogą być nadwrażliwe. Zwykle zaraz po wybielaniu należy również stosować białą dietę, aby nie zniszczyć świeżo osiągniętego rezultatu. Jeśli zastosujemy się zaleceń stomatologa, rezultat wybielania będzie utrzymywał się na długo.