zalecenia dentysty po zabiegu wszczepienia implantów

Co trzeba robić po wstawieniu implantów zębów

Co należy robić po wszczepieniu implantu ?  Zabieg implantacji jest ciężki biorąc pod uwagę pacjenta. Wydobrzenie dziąseł i przyjęcia przez ciało implantu potrzebuje czasu, z tego względu osoba pójdzie na zabieg musi odpowiednio o siebie zadbać. Szybko po zabiegu pojawia się opuchlizna dziąseł, co koniecznie powinno się łagodzić okładami z lodu. Można też zastosować specjalne żelowe woreczki kupowane w aptece do zamrażania w lodówce.

Na początku należy również wprzygotowywać gorących potraw i zastosować półpłynną dietę. Nie powinno się używać części jamy ustnej, w której zaaplikowano implant, by dziąsło mogło goić się w odpowiednim tempie. Zdaniem dentystów niekorzystne jest również sprawdzanie językiem albo miejsca implantu, by nie dopuścić do podrażnień lub zakażenia. Powinno się również odłożyć alkohol oraz papierosy, z uwagi na to, że rozciągają czas leczenia się dziąseł. Ponadto co najmniej na czas  około miesiąca nie wolno podejmować wysiłku fizycznego.

Szczególnie ważne w takiej sytuacji jest wypełnianie zaleceń dentysty. Zwłaszcza pod kątem brania antybiotyków oraz leków przeciwbólowych. Samodzielne pomniejszanie albo powiększanie dawek bez decyzji lekarza może być niebezpieczne dla zdrowia. Nie zaszkodzi również płukać jamę ustną specjalnymi płukankami. Posiadają one zastosowanie odkażające, łagodzące i przeciwbakteryjne. Natomiast w ciągu mycia zębów, powinno się omijać miejsce zabiegu, a zęby szorować miękką szczoteczką.

Obowiązkowe jest również uczęszczanie na wizyty kontrolne oraz zgłaszanie się do dentysty, jeśli tylko pojawią się niepokojące objawy.