implanty zębów u stomatologa co warto wiedzieć

Co warto wiedzieć o implantach stomatologicznych?

Implanty zębowe jako efektywny środek wypełnienia luki po utraconym zębie, mogą być użyte przez właściwie każdego . Obecnie nie ma przeciwwskazań też w stosunku do pacjentów po chorobach nowotworowych albo takich z ustabilizowaną cukrzycą. Jedynymi przeciwwskazaniami są ciąża oraz uzależnienie od papierosów.

Korzystając z implantów można wypełniać nie tylko pojedyncze braki, ale nawet pełen komplet zębów. Implanty są również solidnym podparciem dla protez – całkowitych uzupełnień protetycznych albo mostów protetycznych. Co więcej wielu pacjentów decyduje się na aplikację implantów z uwagi na ich solidność. Według stomatologów, tego rodzaju wypełnienie we często higienizowanej i pielęgnowanej jamie ustnej, posłuży pacjentowi dożywotnio. Dlatego to ważne, aby systematycznie myć zęby.

W odróżnieniu od pozostałych protez, implanty nie wymagają szlifowania naturalnych zębów i najwierniej ze wszystkich imitują naturalny wygląd koron zębowych. Dzięki nim zatrzymuje się proces zanikania kości w szczęce lub żuchwie, a przez uzupełnienie pustki, pozostałe zęby otrzymują konieczne im oparcie. Zabieg implantacji jest bezbolesny, dlatego że odbywa się z miejscowym znieczuleniem, a samo odrzucenie implantu zdarza się rzadko. Jeżeli chodzi o koszty leczenia implantami, wynikają one w zależności od ilości, typu implantu oraz wykorzystanych materiałów.