kto może mieć implanty zębów od dentysty

Czy mogę mieć implant?

Teraźniejszy rozkwit stomatologii powoduje, że leczenie jest możliwe u praktycznie każdego. Aplikacja implantów, chociaż wlicza się do bardziej trudnych, również z upływem lat stał się o wiele bardziej bezpieczny. Pomimo tego istnieje parę ograniczeń, które powinno się rozważyć, wybierając ten zabieg.

Przede wszystkim implantów nie aplikuje się u kobiet w ciąży ani u osób z zaburzeniami układu krzepnięcia krwi czy z rozwiniętą osteoporozą. Ograniczeniem jest też aktywna choroba nowotworowa i nieustabilizowana cukrzyca. Implantów nie wszczepia się u dzieci ani osób poniżej 16 roku życia, ze względu na nadal postępujący proces rozwoju kości szczęki.

Wiele przeciwwskazań nie wyklucza kompletnie możliwości wszczepienia implantów, ale powinny być one skonsultowane ze stomatologiem przed podjęciem zabiegu implantacji. Są to na przykład osoby walczące chorobami psychicznymi, wadami serca lub z chorobą Parkinsona. Rozmowy z dentystą potrzebują też osoby, które od lat nałogowo palą papierosy.

Implanty mogą być wszczepione tylko przy dobrej kondycji szczęki oraz jamy ustnej, z tego względu pacjenci walczący z chorobami takimi jak próchnica czy parodontoza, powinny na wstępie podjąć leczenie w gabinecie dentystycznym, nim będą mogli wziąć po uwagę zabieg implantacji.

W innych okolicznościach nie ma ograniczeń do wszczepiania implantów. Każdy, kto pomyślnie przejdzie opinię medyczną może mieć wykonane implanty.