dlaczego szczoteczka soniczna jest lepsza zdaniem dentystów

Czy warto używać szczoteczki sonicznej?

Szczoteczka soniczna do zębów to współcześnie najnowocześniejsza szczoteczka do zębów, obiecująca skuteczną higienizację jamy ustnej. Jej działanie ma swoją podstawę na sile fal dźwiękowych, co dają zauważalne efekty. Zwykle soniczna szczoteczka do zębów robi w przybliżeniu 30 000 ruchów pulsacyjno-wymiatających na minutę. Technologia fal dźwiękowych sprawia, że skuteczność szczoteczki sonicznej do zębów jest niezwykle wysoka. To zapewnia zdecydowaną przewagę nad pozostałymi szczoteczkami do zębów.

Podczas czyszczenia soniczną szczoteczką, wytwarzane są bąbelki złożone ze śliny i pasty do zębów. Tak kształtuje się piana, która dociera do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Co więcej ten sposób pozwala na całkowite wykorzystanie składników umieszczonych wewnątrz pasty. Taka metoda o wiele skuteczniej wymiata osad i brud, co sprawia, że resztki pokarmu nie odkładają się na zębach. A im skuteczniejsze i dokładniejsze mycie zębów, tym bezpieczniejsza jama ustna. Z tego powodu soniczną szczoteczkę do zębów rekomendują stomatolodzy.

Co więcej w niektórych szczoteczkach sonicznych działają funkcje, jakie pomagają mierzyć długość szczotkowania i moc nacisku. Taki typ szczoteczki jest również łagodny dla dziąseł. Troszczy się o nie, zapobiegając mechanicznym uszkodzeniom, a także zawiera funkcję masażu. To wyjątkowo istotne przy nadwrażliwości dziąseł i zębów.

Soniczną szczoteczkę do zębów można znaleźć również dla dzieci.