skuteczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lampą

Czy wybielanie zębów w klinice stomatologicznej za każdym razem przynosi rezultaty?

Wybielanie zębów, zwłaszcza fachowymi sposobami od stomatologa oceniane jest jako najlepszy ze skutecznych zabiegów estetycznych w stomatologii. Dzięki użyciu techniki, można w krótkim czasie przywrócić biel zębów widoczniejszą o kilka tonów. W głównej mierze wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, powstałych na skutek np. barwiącej diety. Bywa jednak tak, że zabiegi wybielające okażą się nieskuteczne.

W jakich sytuacjach wybielanie nie przynosi efektu? Wyeliminowanie przebarwień wynikających z diety pokazuje naturalny kolor zębów, a te często nie są do końca białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są kremowe, lekko żółte, a niekiedy nawet sine. Bywa też tak, że zęby na stałe zmieniają kolor np. na skutek stosowanych leków lub w wypadku zębów martwych. W takiej sytuacji nie osiągniemy pożądanej bieli środkami wybielającymi , ani fachowym wybielaniem w klinice stomatologicznej.

Jak sobie radzić, gdy wybielanie zębów nie działa? W tej sytuacji sięgamy po inne zabiegi stomatologii estetycznej u stomatologa. Dobrym rozwiązaniem będzie założenie licówek stomatologicznych. Te cienkie nakładki, które na stałe zakładamy na zęby, mają bardzo dużo plusów. Oprócz tego, że możemy dostosować ich kolor według pacjentów, dzięki licówkom dentysta może dokonać także niewielkiej poprawy kształtu zębów (na przykład maskowanie diastemy). Ze względu na to trzeba przed zabiegiem wybielania zębów skontaktować się z dentystą, aby sprawdził, jaka technika będzie dla nas najlepsza.