czyszczenie narzędzi stomatologicznych w gabinecie dentystycznym

Czyszczenie przyrządów dentystycznych przy użyciu myjni termo-dezynfekującej

Aby zapewnić kompleksową sterylność oraz czystość przyborów stomatologicznych wykorzystywane są myjnie termo-dezynfekujące. Te maszyny myjące i dezynfekujące w swoim wyjątkowym programie porządnie oczyszczają przyrządy i eliminuje bakterie.

Maszynowa sterylizacja przeprowadzana jest tutaj w czterech prostych fazach. W pierwszym etapie wszystkie przyrządy stomatologiczne umieszczone wewnątrz myjni, są porządnie oczyszczane z nalotów za pomocą na początku zimnej, a potem gorącej wody i specjalnego preparatu myjącego. W następnym etapie program usuwa środki myjące, wzmacniając świeży efekt i uniemożliwiając gromadzenie się osadu. Kluczowy etap, czyli dezynfekcja opiera się na połączeniu wody i wysokiej temperatury w odpowiedniej ilości czasu. To w tym miejscu  definitywnie eliminowane są wszelkie bakterie, mikroorganizmy i zanieczyszczenia. Ostatnim etapem jest suszenie przyborów dentystycznych. Dzięki specjalnym filtrom pozbawione zarazków powietrze osusza przyrządy. To przeciwdziała powstawaniu na nich zanieczyszczeń, uszkodzeń i rdzy.

Ponadto cały proces jest dość krótki, a korzystanie z niego jest oszczędnym pomysłem dla gabinetu dentystycznego. Myjnia termo-dezynfekująca nie zużywa przesadnej ilości wody i prądu. Dla pacjentów najważniejszą korzyścią dogłębnie oczyszczonego i sterylnego sprzętu dentystycznych jest bezpieczeństwo.