korony protetyczne zakładane są w gabinecie dentystycznym

Do czego służą korony protetyczne od dentysty

W stomatologii korony protetyczne mają duże zastosowanie. Głównie są świetnymi zamiennikami pojedynczych zębów, jakie zepsuły się lub wymagają odbudowy np. po leczeniu kanałowym. Korony aplikuje się także na implantach w sytuacji, kiedy niezbędne jest wypełnienie zupełnego usunięcia zęba.

Korony zębowe wykonywane są też z wielu surowców. Współcześnie najczęściej używane są korony porcelanowe lub cyrkonowe z ceramiczną podbudową. Największą zaletą tego typu odbudowy zębów jest niezwykła wytrzymałość koron. Dzięki nim można ukryć wszystkie defekty zębów, dla przykładu gdy są z jakiegoś powodu naruszone lub są mniej efektowne niż kiedyś. Sprawdzają się, ponieważ korony wyglądem przypominają naturalne zęby oraz ulepszają estetykę jamy ustnej.

Pod koronami można zasłonić nierówności albo przebarwienia. By stało się to wykonalne należy obrobić ząb pod takie rozwiązanie protetyczne. Nie robi się tego w przypadku koron postawionych na implantach. Podczas takich zabiegów chirurg stomatolog nie narusza w żaden sposób sąsiadujących zębów, zamiast tego wypełnia lukę między nimi. Koszt korony protetycznej zależy od z materiału, z którego ją wykonano. Cenę korony podbija także to, czy jest zaaplikowana na ząb albo jego pozostałości, czy na implant.