dziecko u dentysty leczenie zębów mlecznych

Dziecko w gabinecie dentystycznym

Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak istotne jest wypracowywanie przez dziecko słusznych przyzwyczajeń. Zazwyczaj zdarza się tak, że dzieci słabo pielęgnują zęby, ze względu na to są łatwiej narażone na pojawienie się próchnicy. Nie powinno się tego ignorować, bo nieleczone zęby mleczne mogą negatywnie wpływać na rozwój zębów stałych. W ciągu wymiany zębów może pojawić się wiele nieprawidłowości. Na przykład ze względu na to, że w czasie procesów rozwoju w jamie ustnej dziecka znajduje się o wiele lub zbyt mało zębów. To z kolei może stać się czynnikiem występowania wad szczęki.

Próchnica zębów to choroba zakaźna, co szybko przenosi się między zębami. Z tego względu bez problemu może przenieść się z mleczaków na zęby stałe. Co więcej efektem choroby może stać się wczesna strata mleczaków, która negatywnie wpływa na budowę kości i mięśni twarzy. Problemy z zębami z reguły powodują ból. Z uwagi na to wizyty w gabinecie stomatologicznym są konieczne już w początkowym etapie wzrostu dziecka.

Dla każdego gabinetu stomatologicznego nadrzędnym celem jest, żeby dzieci czuły się w nim bezpiecznie. Zapoznanie ze stomatologiem oraz przyjazne skłanianie dziecka do wizyt w gabinecie dentystycznym jest niezbędną częścią adaptacji. Odpowiednia nauka szczotkowania zębów oraz systematyczne wizyty u stomatologa uczą dzieci prawidłowej higieny jamy ustnej. Zdrowe oraz zadbane ząbki cieszą pacjentów w różnym wieku.