leczenie kanałowe a implant - jaki zabieg u dentysty jest lepszy

Implanty zębów a leczenie kanałowe

Bazowym przeznaczeniem leczenia kanałowego jest kuracja zaatakowanej bakteriami miazgi zęba. Taki rodzaj leczenia jest jednym z najtrudniejszych zadań lekarza endodonty wykonującego leczenie kanałowe, jednak większość realizowanych z pomocą mikroskopu zabiegów przynosi oczekiwane skutki. Leczenie kanałowe jest sposobem na uratowanie naturalnego zęba. Dzięki udowodnionej skuteczności tego zabiegu, w tych czasach możliwe jest uratowanie zębów, jakie jeszcze parę lat temu były z reguły wyrywane.

Implanty natomiast są niezwykle wytrzymałe, a zamocowane na nich korony czy mosty protetyczne wiernie zastępują naturalne zęby. W głównej mierze, jeżeli pacjent odpowiednio troszczy się o higienę jamy ustnej, implanty pozostają nienaruszone dożywotnio i są jednymi z najlepszych metod wypełnienia dziury po utraconym zębie. Dzięki leczeniu kanałowemu ząb w dużym stopniu pozostaje naturalny. Rolą dentysty jest zaledwie odnowa korony zębowej. W momencie usuwania zębów wypełnienie luki jest konieczne z uwagi na zdrowie jamy ustnej.

Warto także spojrzeć na ceny. Choć obie metody są bardzo efektywne, a dzięki nim pacjent wciąż może cieszyć się wspaniałym uśmiechem bez bólu, ceny leczenia kanałowego są mniejsze niż w przypadku zabiegu wstawienia implantu. Przed podjęciem decyzji, jak zaradzić na problem bolącego, dogłębnie zepsutego zęba, trzeba się zastanowić wspólnie z dentystą, jakie rozwiązanie okaże się najwłaściwsze.