dentysta pokazuje jak dbać o implanty zębów po zabiegu wszczepienia

Jak dobrze powinno się myć implanty stomatologiczne?

Stomatolog żadnemu pacjentowi nie musi wciąż mówić, dlaczego istotna jest pielęgnacja zębów i dziąseł. Mimo to pacjenci, którzy są po zabiegu wszczepienia implantu , zwykle pytają jak należy pielęgnować je, żeby były w najlepszym stanie na długie lata.

Implanty stomatologiczne zastępują przerwy gdy wypadną zęby oraz są jedną ze znanych oraz najbardziej trwałych wypełnień protetycznych. Po właściwie przeprowadzonym leczeniu podstawa implantu zrasta się z kością, a zamocowana na nim korona udaje naturalne zęby. O implanty zębów najlepiej dbać podobnie do tego, jak troszczymy się o nasze zęby. Minimum jest rzecz jasna codzienne czyszczenie, chociaż dwa razy w ciągu dnia po jedzeniu, najlepiej delikatną szczoteczką. Warto zdecydować się na także stosowanie nici stomatologicznych oraz płukanek.

I choć implanty zębów nie ulegają próchnicy ani korozji, trzeba o nie dbać z zbliżenie szczególną uwagą. Zapominanie o potrzebie szczotkowania zębów po jedzeniu może spowodować to, że resztki jedzenia zaczną zbierać się przy linii dziąseł. To może doprowadzić do problemów, na skutek których dziąsła będą powoli osuwały się. Wtedy tytanowa śruba implantu zęba może się pokazać. Szczegółowych informacji zawsze udziela stomatolog. Podczas systematycznych kontrolnych wizyt na pewno obejrzy stan zębów i stan implantów. Dlatego warto co najmniej dwa razy w ciągu roku odwiedzić gabinet stomatologiczny. Odpowiednio pielęgnowany implant dentystyczny zachowuje się w dobrym stanie oraz służy przez wiele lat.