nowoczesna stomatologia odbudowa tkanek dzięki fibrynie bogato-płytkowej

Jak pozyskuje się fibrynę bogato-płytkową i do czego ona służy?

Dentystyczne działania chirurgii stomatologicznej zwykle potrzebują procesu gojenia tkanek. Nowoczesna technologia pozwala dentystom na wykorzystanie metod, które w widocznym stopniu wspomagają odnowienie tkanek. Jednym z lepszych rozwiązań jest zastosowanie bogato-płytkowej fibryny PRF. Taka fibryna jest błoną pozyskiwaną wprost z krwi pacjenta, a zawarte w niej białe krwinki mają budujący wpływ na odnowę komórek. Użycie fibryny wspiera gojenie oraz zwalczanie infekcji oraz stanów zapalnych, a także produkcję nowych naczyń krwionośnych i tkanek.

Taka metoda ma według dentystów obszerne zastosowanie. Wśród wielu różnych szczególnie jest to przydatne w czasie zabiegów implantologii, podnoszenia dna zatoki szczękowej czy działaniach odbudowujących. Taka metoda jest skuteczna także podczas leczenia powikłań po usunięciu zęba, recesji dziąsła czy leczenia kieszeni dziąsłowych. Dzięki fibrynie bogato-płytkowej tak ciężkie zabiegi dentystyczne są zdecydowanie bardziej bezpieczne oraz łatwe do wyleczenia.

Zwykle z pojedynczej próbki pozyskanej krwi można pozyskać od trzech do nawet siedmiu fibryn. Jest to możliwe dzięki technice specjalnego wirowania oraz opracowania pozyskanej krwi. A z uwagi na to, że próbki są pozyskiwane wprost od pacjenta, fibryny są absolutnie naturalne oraz zgodne.