zalety implantów stomatologicznych

Jakie są zalety implantów stomatologicznych wstawianych w gabinecie dentystycznym

Sztuczne zęby czyli implanty stomatologiczne to współcześnie jedno z najdoskonalszych rozwiązań wymieniających naturalne zęby, które z różnych czynników zostały utracone przez pacjenta. Implanty zapewniają wiele zróżnicowanych możliwości. Mogą być używane nie tylko w poszczególnych miejscach, ale także przy okazji rozleglejszych ubytków. O implanty można także oprzeć całkowite protezy zębowe i nadać im stabilność.

Poza różnymi zastosowaniami tym, co wpływa na to, że implanty są szeroko wykorzystywane, są ich walory. Jedną z najpopularniejszych zalet implantów jest ich trwałość. Przypuszcza się, że odpowiednio wstawiony implant może spełniać swoją rolę nawet całe życie. Zaakceptowane przez tkankę kostną, pomimo upływu czasu nie tracą swojej wartości, nie niszczą się i nie sprawiają kłopotów. Co więcej wykorzystanie implantów to duży komfort użytkowania. Implanty nie zmieniają położenia i nie pozwalają, żeby np. oparta na nich proteza zsuwała się nieodpowiednio.

Innym walorem implantów jest to, że odbudowane na implantach zęby dokładnie udają te naturalne. Trudno je od siebie odróżnić, co gwarantuje ich wysoką estetykę. Do zaaplikowania implantów i odbudowy uzębienia, nie potrzeba szlifowania sąsiednich zębów, które mogłoby uszkadzać ich szkliwo. Poprawne usytuowanie implantów daje wygodny dostęp do przestrzeni międzyzębowej. A dzięki temu są łatwe w utrzymaniu higieny.

Z uwagi na wszystkie zalety, implanty znacznie bardziej sprawdzają się od innych rozwiązań protetycznych.