Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Odpowiedzią na potrzeby pacjentów z brakującymi zębami są zabiegi implantologii, czyli aplikowania sztucznych zębów w miejscu albo miejscach, gdzie z niezależnych przyczyn doszło do ekstrakcji zębów. O ile sam implant, wykonywany zwykle z tytanu, trafia w kość szczęki i jest niewidzialny dla innych ludzi, tak wybór surowca na koronę zęba jest jeszcze bardziej ważny. Kluczowym zadaniem sztucznej korony zęba jest szczere odwzorowanie naturalnych zębów w jamie ustnej, aby różnica pomiędzy nimi była niezauważalna.

Jednym z najdoskonalszych tworzyw na koronę na implant jest cyrkon. Korony cyrkonowe charakteryzują się dużą trwałością oraz wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, zgodnością biologiczną, a także barwą, która przypomina prawdziwe zęby. To oznacza, że wielką zaletą koron cyrkonowych jest ich niezwykła estetyka, która zadowoli ceniących sobie wygląd pacjentów. Dodatkowo cyrkonowe korony nie powodują przebarwień dziąseł (co jest możliwe przy użyciu innych materiałów) oraz są lekkie, co pomniejsza ryzyko przeciążenia.

Równie ważnymi walorami cyrkonowych koron na implantach jest także to, że w czasie korzystania, ich obecność w jamie ustnej nie zmienia smaku spożywanego pokarmu lub napojów. Ponadto są one odporne na działanie kwasów, powstających z rozkładu cukrów oraz na zmiany temperatur oraz korozję. Co więcej w czasie przeprowadzanych na całym świecie klinicznych badań, nie wykryto u pacjentów żadnych alergicznych reakcji. Korony cyrkonowe na implantach posiadają więc wiele pozytywnych cech, choć ich dobra jakość znacznie zawyża ich cenę.

https://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/