Zabiegi dentystyczne – wstawienie mostu protetycznego

Usunięcie zęba równa się z potrzebą jego odbudowy, by nie dopuszczać do nowych dolegliwości. Przyległe zęby i zęby przeciwstawne wymagają oparcia, inaczej one same mogą zacząć się przesuwać,  a nawet wypadać. Dlatego stomatolodzy zalecają szybko uzupełnić brak. Pośród przeważnie używanych w stomatologii wypełnień, są mosty protetyczne. Aby móc zastosować most protetyczny, obok przerwy muszą ciągle mieścić się zęby, jakie staną się oparciem dla filarów mostu. Taki rodzaj uzupełnienia może więc zostać zastosowany jeżeli brak mieści się pomiędzy zębami sąsiednimi. Znaczącym atutem tego rozwiązania jest to, że można tą techniką wymienić do nawet 3 zębów obok siebie na raz. Mosty protetyczne są zakładane na stałe, więc są zdecydowanie bardziej komfortowe od protez ruchomych. Chociaż znaczna część pacjentów boi się resztek pokarmów przenikających pod most, stomatolodzy przekonują – nie ma powodów do zmartwień, dlatego że dobrze dopasowany most na to nie pozwala i pokarm nie wnika do środka. Warto wziąć pod uwagę kupno mostu protetycznego, dlatego że jest to wygodne oraz estetyczne wypełnienie.

Rodzaje i budowa mostów protetycznych

Most protetyczny odznacza się prostą budową. Skonstruowany jest z 2 filarów, jakie zakłada się na sąsiadujących z luką zębach i z przęsła, jakie zastępuje brak zęba. Wyróżniamy 2 rodzaje mostów protetycznych. Taki najbardziej tradycyjny montuje się na specjalnie przyległe zęby, czasami bywa również tak, że filarami okazują się implanty zębowe. Ten typ mostu jest bardzo wytrzymały oraz stosowany w większości gabinetów dentystycznych. Bywają jednak miejsca, w których koronę uzupełniającą usunięty ząb przykleja się do pobliskich zębów pacjenta. Taka technika jest niezbyt często wykorzystywana, dlatego że jest mniej trwała i można nią zastąpić tylko jeden ząb.

Zwykle mosty protetyczne w stomatologii tworzone są z paru różnych materiałów. Wysoko estetyczne są mosty pełnoceramiczne, w których zarówno most oraz jego podbudowa są wykonane z cyrkonu. Bardzo często stosowane są mosty porcelanowe na metalowej podbudowie – zazwyczaj ze stali, a w niektórych przypadkach na życzenie pacjenta ze złota. Mniej wytrzymałe oraz mniej estetyczne są stworzone z kompozytu (tworzywa, z którego przygotowywane są białe plomby stomatologiczne) na podbudowie zrobionej z włókna szklanego.

Most protetyczny – kiedy warto?

Wykonanie mostu protetycznego polecane przez stomatologów jest szczególnie tym pacjentom, którzy chcą trwale odbudować brak po usunięciu zęba lub zębów, lecz nie chcą wydać na droższe implanty zębów. Mosty protetyczne absolutnie wystarczają, żeby zlikwidować widoczną lukę oraz zatrzymać postępujące przemieszczanie się zębów pobocznych i opóźnić utratę kości w miejscu braku zęba. Zanik kości to poważna sprawa, ponieważ oddziałuje nie tylko na stan jamy ustnej, ale również wygląd twarzy, która może z tego względu wyglądać starzej. Uzupełnienie braku zęba u stomatologa sprawia, że przywracamy prawidłowy podział sił w trakcie żucia i odpowiednie funkcje oraz konstrukcję zgryzu. W ten sposób minimalizujemy ryzyko pojawienia się chorób dziąseł i przyzębia ze względu na zbierające się w luce resztki pokarmu. Kluczowym dla pacjentów aspektem założenia mostu protetycznego jest przywrócenie piękna uśmiechu. Jedyny wymóg, jaki trzeba spełnić, żeby dentysta mógł wstawić most protetyczny jest właściwa ilość i jakość filarów do utrzymania mostu. Filary muszą być zdrowe, żeby obciążenie nie doprowadziło do ich wczesnego zniszczenia.

Jak przebiega wykonanie mostu protetycznego?

Pierwszym elementem każdego leczenia stomatologicznego jest ogólna diagnoza oraz badania, jakie pozwolą dentyście sprawdzić, czy założenie mostu protetycznego jest możliwe, biorąc pod uwagę zdrowie jamy ustnej pacjenta. Jeżeli dentysta nie dostrzeże żadnych ograniczeń, będzie mógł przystąpić do działania. Kiedy zgodnie z planem podstawami mostu protetycznego mają zostać sąsiadujące zęby pacjenta, należy je przygotować. Zgodnie z tym dentysta musi trochę je oszlifować, żeby następnie możliwe było dokładne dobranie mostu. Pomimo strachu wielu pacjentów szlifowanie zębów jest bezbolesne, dlatego że mieści się w zakresie szkliwa. Zabieg ten nie niszczy zębów, a przeprowadzający go lekarz dentysta zawsze wie, jakie części zęba mogą być oszlifowane. Zabieg szlifowania nie będzie konieczny przy zakładaniu mostu na implantach. Gdy zęby będą już oszlifowane, następnym etapem zakładania mostu jest pobranie potrzebnych wycisków. Na ich bazie, dentysta protetyk będzie mógł wykonać idealnie dobrany most. Na ten czas, kiedy w pracowni protetycznej wykonywany jest dopasowany most protetyczny, dentysta nakłada tymczasowy most, którego zadaniem jest osłona przygotowanych zębów. Gdy w końcu most będzie już gotowy, dentysta dopasowuje go do jamy ustnej, a potem aplikuje na stałe.

Zalety wybrania mostów protetycznych

Wielkimi zaletami mostów protetycznych jest ich wytrzymałość oraz duża estetyka. Dzięki nim możemy zastąpić kilka zębów na raz oraz przywracamy wszystkie funkcje żucia. Uzupełnienie zęba mostem protetycznym przywraca pacjentowi piękno uśmiechu i pełen komfort.

Jak działa wybielanie zębów lampą?

Jaką metodą wybielać zęby, żeby zdobyć oczekiwany rezultat?

Wybielanie zębów, głównie fachowymi metodami od stomatologa jest uznawane za główny ze efektywnych zabiegów estetycznych w stomatologii. Biorąc pod uwagę sposobu, da się w krótkim czasie przywrócić biel zębów o kilka tonów. Przeważnie wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, powstałych na skutek np. barwiącej diety.

Wśród przyjmowanych przez pacjentów napojów i pokarmów jest wiele produktów, które wpływają na kolor zębów. Do zwykle wskazywanych należą kawa, soki oraz różne kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak żeby możliwe było zmniejszanie rezultatów spożywania barwiących pokarmów, ponieważ białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Bywa jednak tak, że nawet wyleczone zęby mają żółty odcień. Odpowiedzią na ten problem są zabiegi wybielania zębów. Oprócz codziennej pielęgnacji znanymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą wybrać profesjonalne zabiegi wybielania u stomatologa, np. naświetlania specjalnymi lampami.

Jak działa wybielanie zębów lampą?

Najsilniejsze, profesjonalne przywracanie bieli zębów działa dzięki naświetleniu ich stworzonymi w tym celu nowoczesnymi lampami. Taki sposób wybielania zębów gwarantuje najlepsze wyniki już po jednym razie.

Jedną z najpopularniejszych lamp w stomatologii jest lampa Beyond, czyli innowacyjna technologia, jaka oferuje zadowalające oraz trwałe skutki już po pojedynczym zabiegu wybielania zębów. Oprócz tego taka metoda usuwa do 99% bakterii namnażających się w jamie ustnej oraz pomniejsza stany zapalne przyzębia, a do tego wspiera utwardzanie kompozytów i wypełnień dentystycznych. Ze względu na to wybielanie zębów, choć najbardziej pożądane, nie jest wyłącznym dodatnim rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym narzędziem, obracającym się o 360°, co sprawia, że może zostać dopasowywana do różnych pozycji pacjenta, co polepsza wygodę i dokładność pracy. Oprócz tego również intensywność naświetlania może zostać dostosowana do potrzeb pacjenta, według zaleceń lekarza stomatologa. Natężenie lampy może być intensywne, standardowe lub łagodne w zależności od tego, jak silne są przebarwienia.

Więcej technik wybielania zębów

Wielu marzy o promiennym oraz całkowicie białym uzębieniu. Z tego względu wszędzie dostępne są odmienne techniki wybielania, na jakie można się zdecydować. Jednym z najczęściej używanych są rzecz jasna ogólnodostępne pasty wybielające do zębów. Całkiem efektywnie eliminują przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby i nie psują szkliwa. Równie powszechne są paski, lakiery oraz wybielające żele do samodzielnego nakładania. Są one dostępne na przykład w sklepach lub w aptece, jednak z reguły to niezbyt dokładny sposób rozjaśniania zębów. Szczególnie między zębami.

Niewiele osób ma świadomość, że świetnym sposobem na wybielenie zębów jest fachowe usunięcie płytki nazębnej w klinice dentystycznej np. przez zabieg piaskowania. Usunięcie kamienia i przebarwień gwarantuje wybielenie zębów. Następnym sposobem wykonywanym u dentysty są także specjalne nakładki. W odróżnieniu od tych sprzedawanych w aptece są dokładnie dobrane do pacjenta na podstawie odcisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie wkłada nakładki po wizycie oraz używa zgodnie z ustaleniami stomatologa.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak to robić, aby wybielanie zębów było skuteczne oraz całkowicie bezpieczne? Fundamentem bezpiecznego wybielania zębów jest konsultacja ze stomatologiem. Już teraz wiadomo wszystkie domowe metody, choć na pierwszy rzut oka działają, w rzeczywistości niszczą szkliwo oraz szybko drażnią dziąsła. Stomatolog dzięki swojej wiedzy doradzi, która metoda spośród dostępnych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Ponadto oceni stan zębów oraz oceni, czy przed wybielaniem zębów konieczne jest ich leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania zębów, należy zadbać, żeby pochodziły one z zaufanych źródeł. Popularne nakładki albo żele wybielające lepiej nabyć w zaufanych punktach albo z rekomendacji stomatologa. Niezwykłe promocje nie zapewniają bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Z tego względu lepiej zdecydować się na profesjonalne wybielanie zębów w klinice stomatologicznej. Dzięki temu mamy gwarancję, że stomatolog wykorzystuje certyfikowane wyroby, a na bazie swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Ile czasu minie aż zauważysz rezultaty wybielania zębów?

Warto dodać, że wybielanie zębów nie działa błyskawicznie. Np. wybielanie zębów metodą nakładkową zabiera kilka tygodni. Wybielanie zębów lampą da szybki skutek, jednak należy pamiętać o tym, że zęby na kilka dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Z reguły po zabiegu wybielania zębów należy również stosować tzw. białą dietę, aby nie zepsuć świeżo osiągniętego rezultatu. Jeśli będziemy słuchać zaleceń stomatologa, efekt wybielania zębów będzie utrzymywał się na długo.

Czy wybielanie zębów jest zawsze skuteczne?

W jakich sytuacjach wybielanie nie daje rezultatów? Wyeliminowanie przebarwień wynikających z diety pozwoli odkryć naturalny kolor zębów, które czasem nie są idealnie białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a nawet sine. Bywa też tak, że zęby zmieniają kolor np. na skutek stosowanych leków albo w wypadku martwych zębów. Wtedy nie osiągniemy pożądanej bieli środkami wybielającymi zęby z apteki, ani profesjonalnym wybielaniem w klinice stomatologicznej.

Jak sobie radzić, kiedy wybielanie zębów nie działa? W tej sytuacji decydujemy się inne estetyczne zabiegi dostępne u stomatologa. Skutecznym rozwiązaniem będzie nałożenie licówek dentystycznych. Te cienkie nakładki, które na stałe zakładamy na zęby, mają wiele zalet. Obok tego, że możemy dostosować ich kolor do chęci pacjentów, za pomocą licówek stomatolog może dokonać także drobnej poprawy kształtu zębów (np. zakrywanie diastemy). Z uwagi na to należy przed wybielaniem zębów skonsultować się ze stomatologiem, żeby stwierdził, która metoda będzie dla nas efektywna.

Wybielanie zębów

Stomatolog Toruń

Każdy z nas z zazdrością zerkał na śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że śnieżnobiały uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie fejsbukowych selfie warto dbać o kondycję swojego uśmiechu. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich profilach na Instagramie. Na stan naszych zębów mają także wpływ przyzwyczajenia i jedzenie. Czarna kawa, kilka kubków herbaty dziennie, czerwone wino lub palenie papierosów mają znaczący wpływ na kolor naszych zębów. Bardzo ważna jest także staranna higiena jamy ustnej: wybielające pasty do zębów i płyny do płukania pomogą nam utrzymać zęby w odpowiedniej formie. Na kolor naszych zębów w dużej mierze mają wpływ też uwarunkowania genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na wysokim poziomie zaawansowania i umożliwia nie tylko wybielać ale także dokonywać korekcji kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są małe i nie pasują do twoich rysów? Masz kompleksy na punkcie kształtu twoich zębów? Marzysz o tym, by były   równe i białe? Innowacyjne sposoby stomatologii estetycznej pozwolą ci osiągnąć wymarzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć idealny uśmiech w kilka chwil. Stomatologia estetyczna oferuje szeroki wachlarz możliwości. Jednym z wyjść jest założenie licówek. Licówka to cienka płytka z masy ceramicznej nakładana wprost na zęby. Licówki pozwalają na zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu jest eliminacja przeciwwskazań. Licówek nie należy zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeżeli nie chorujesz na żadną z wyżej wymienionych dolegliwości, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich zębów. Aby sporządzić indywidualnie dobrane licówki, stomatolog wykonuje wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta sporządza najpierw symulację uśmiechu- przedstawia ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju próbą, którą możemy przetestować. Dzięki makiecie dentysta wie, które elementy szczęki potrzebują poprawy. Dzięki temu możemy cieszyć się perfekcyjnie dopasowanymi nakładkami, które będą wygodne w użytkowaniu.Następny krok w drodze po perfekcyjne zęby jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie porcelanowych nakładek . Po ostatecznych poprawkach dokonanych na makiecie, licówki są cementowane na stałe.

Licówki- które wybrać?

Wyróżniamy kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- stosunkowo niski koszt, skomponowane  skomponowane z różnych składników. Ich cena wynosi od 200-400 zł za ząb.
  • Akrylowe- wykorzystywane w makietach jako licówki tymczasowe grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, dosyć słaba trwałość.
  • Ceramiczne- kilka razy twardsze niż szkliwo naturalne, są trochę droższe, ale ich trwałość jest największa. Ceny wahają się 600- 2500 zł.

Wybielanie- sposoby

Zaawansowany poziom innowacji dentystyki estetycznej umożliwia nie tylko wyprostować krzywe zęby. Każdy z nas chce o perfekcyjnie białych zębach. Istnieje mnóstwo sposobów by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Oto najpopularniejsze z nich:

  1. Wybielanie za pomocą lampy Beyond

Proces wybielania za pomocą lampy rozpoczynamy od pozbycia się kamienia i osadów. Zabieg ten przeprowdza się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Kolejnym zadaniem jest zastosowanie profesjonalnego żelu wybielającego. Specyfik ten jest aktywowany za pomocą światła lampy. Wizyta trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia zajmuje to około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym? Ceny wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Stomatologowie zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. Żel wybielające z nakładkami do stosowania poza gabinetem stomatologicznym

Kolejnym metodą na uzyskanie idealnie białych zębów jest zastosowanie w specjalistyczny żel wybielający z nakładkami. Zestaw nabędziemy w większości gabinetów stomatologicznych razem z instrukcją użycia od fachowca. Najczęściej nakładki należy nosić przez dwie godziny dziennie. Cały proces wybielania trwa tydzień. Ile kosztują wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to wersja tańsza niż zabieg wybielania u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy w gabinecie.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się martwić! Piaskowanie to stuprocentowo  bezpieczny zabieg. Polega on na wyrzucaniu na zęby drobinek piasku pod ciśnieniem. Piaskowanie rekomendowane jest osobom, które palą papierosy. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Proces ten sprawia, że zęby są jaśniejsze i wypolerowane, dzięki czemu są bardziej odporne przed próchnicą. Piaskowanie zajmuje około 30 minut a jego koszt jest stosunkowo niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Radiologia w stomatologii

Rentgen w gabinecie dentystycznym

Radiologia u dentysty służy celnej diagnostyce przypadku. Dentyści przeprowadzają RTG, aby mogli osiągnąć niezbędne dane co do ułożenia i kondycji zębów w szczęce. Z reguły pozwala to na dostrzeżenie problemów, niewidocznych, w trakcie podstawowego badania kontrolnego.

Radiologia u dentysty to po prostu rentgenowskie prześwietlenia zębów. Z reguły te prześwietlenia dzielą się na dwie kategorie – wewnątrzustne oraz zewnątrzustne. RTG zębów wewnątrzustne, nazywane jest także zdjęciem punktowym przedstawia obraz 2-3 zębów. Wartością zdjęcia punktowego jest to, że dokładnie przybliża pojedyncze zęby, a to ułatwia dentyście diagnozę. Tymczasem zdjęcie rentgenowskie zębów zewnątrzustne uwidacznia komplet zębów. Wliczające się do tej grupy zdjęcie pantomograficzne pokazuje ułożenie zębów względem szczęki oraz względem siebie i zdjęcie cefalometryczne, czyli boczne, jakie odtwarza obraz tkanek miękkich, zatoki przynosowej oraz podniebienia twardego.

Jakie są wskazania do wykonania badań RTG w stomatologii

Zdjęcia rentgenowskie zębów u stomatologa wykonuje się dla różnych specjalizacji w stomatologii. Najczęściej, specjalistycznego użycia rentgena, dentysta potrzebuje w implantologii, chirurgii stomatologicznej, ortodoncji, protetyce i w leczeniu kanałowym (endodoncja).

RTG zębów zdaje egzamin rozpoznawaniu chorób dziąseł, zębów, tkanek okołowierzchołkowych, zapalnych stanów, zmian w obrębie kości – w tym zwapnienia, torbiele, martwica – albo zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego.

Zdjęcia RTG włączają się także jako bazowy element przed zabiegami i leczeniem, które potrzebują wcześniejszego oznaczenia położenia zębów. Za pomocą tego ortodonta diagnozuje krzywizny zębów, a protetyk ocenia, jak wielką lukę powstałą po utraceniu zęba albo zębów, należy wypełnić.

Jeśli pacjent uległ nieszczęśliwemu wypadkowi albo doznał urazu szczęki lub zębów, dentysta też kieruje go na wykonanie radiologicznych badań. Rentgen zębów uwidacznia  ewentualne powikłania lub błędy – np. pokaże narzędzie, jeżeli utkwiło ono w kanale zęba, a ponadto jest przydatnym krokiem w diagnostyce nowotworów.

Zazwyczaj dentysta zleca powtórzenie zdjęć radiologicznych po zakończeniu leczenia, żeby sprawdzić jego rezultat.

Jak przebiega rentgen zębów w gabinecie dentystycznym?

Obecnie w wielu gabinetach stomatologicznych realizuje się zdjęcia radiologiczne na miejscu na jednym spotkaniu podczas wizyty. To ogromne ułatwienie dla pacjentów, dlatego że nie muszą umawiać się na następną wizytę, ani specjalnie szukać pracowni radiologicznej. Pomimo obaw pacjentów wykonanie zdjęcia rentgenowskiego zębów nie boli i nie wymaga od pacjenta szczególnych przygotowań. Warto po prostu zjeść coś, wypić i wziąć swoje leki.

Obowiązującym wymaganiem przed prześwietleniem RTG zębów jest zdjęcie wszystkich metalowych przedmiotów ze strefy twarzy i szyi. Co oznacza, że na rentgen u stomatologa lepiej przyjść bez spinek oraz biżuterii, a chwilę przed zabiegiem należy zdjąć protezy, okulary oraz słuchowy aparat.

Samo wykonanie zdjęcia rentgenowskiego zębów u stomatologa trwa tylko kilka sekund, tym bardziej, że przy rozwoju technologii, zwykle jest to już zdjęcie w formie cyfrowej. Warto wspomnieć, że dentysta, który wykonuje rentgen przedstawia pacjentowi szczegóły oraz informuje go o poszczególnych etapach zabiegu.

Zdjęcia RTG budzą niepokój, pod względem promieniowania. Promieniowanie X, jak powszechnie wiadomo, szkodzi organizmowi, ale nie trzeba się martwić, dlatego że podczas wykonywania zdjęcia rentgen zębów u stomatologa, nie jest to niebezpieczne dla zdrowia. Ciało przyswaja znikomą dawkę, a ponadto każdy pacjent zakłada specjalny fartuch ochronny. Należy pamiętać, by nie zapisywać się na rentgen za często, co najwyżej raz na pół roku, z tego względu warto nie zapominać, kiedy wykonywało się je ostatnim razem. Prześwietleń rentgenowskich powinny unikać ciężarne kobiety, bez względu, czy mają być przeprowadzone dla stomatologa czy innego specjalisty. Jeżeli to nie jest absolutnie niezbędne lepiej, by ciężarna zrezygnowała z badania.

Zalety radiologii cyfrowej w stomatologii.

Z uwagi na to, że rentgen zębów da się wykonać w gabinecie dentystycznym w cyfrowo, warto wymienić zalety tego rozwiązania. Kilka lat temu podstawową rolę nośnika RTG pełniła klisza, która zwykle zajmowała znaczną ilość miejsca i mogła bez trudu ulec uszkodzeniu czy nawet zniszczeniu.

W przypadku stomatologicznego rentgena w formie cyfrowej takie problemy nie istneją, dlatego że pliki można bezpiecznie przechowywać w komputerze. To szczególna zaleta, ponieważ umożliwia ona przesłanie zdjęcia RTG w wybrane miejsce, bez przymusu wożenia całkowitej dokumentacji radiologicznej. Dentysta może je obejrzeć i dowolnie powiększać obraz. RTG w tej formie jest o wiele wytrzymalsze, ponieważ ciężko je uszkodzić.

Warto dodać, że technika radiologii cyfrowej oznacza też rezygnację z gromadzenia odpadów, które powstają na skutek korzystania klisz rentgenowskich.

Takie badanie jest szczegółowe i świetnie sprawdza się w diagnostyce stomatologicznej.

www.stomatolog-torun.pl