leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym dentysta

Mikroskopowe leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe jako jedno z najcięższych zabiegów w gabinecie dentystycznym, wymaga odpowiedniego sprzętu oraz utalentowanego chirurga szczękowego. O tym, że łatwiejsze leczenie zachowawcze nie wystarczy, może sygnalizować silny ból zęba, zmiana jego koloru, przesadna wrażliwość albo opuchlizna czy stan zapalny. W sytuacji pojawienia się sygnałów, należy natychmiast zgłosić się do dentysty, żeby był w stanie określić, który sposób leczenia będzie skuteczniejszy. Zazwyczaj jest tak, że leczenie kanałowe to jedyny ratunek dla mocno zepsutego zęba.

Endodonta, który podejmuje leczenie kanałowe, wykorzystuje mikroskop, dzięki któremu zabieg jest w pełni dokładny. Dzięki zastosowaniu mikroskopu endodonta może gruntownie obejrzeć zniszczoną przez bakterie miazgę zębową oraz ocenić, jak dużą część zęba powinno się oczyścić.

W wypadku, kiedy infekcja jest zaawansowana, powinno się pomyśleć o zastosowaniu leczenia kanałowego. W przeciwnym razie ostatnim rozwiązaniem będzie całkowita ekstrakcja zęba. Pustkę po usuniętym zębie trzeba jak najszybciej wypełnić, aby uniknąć nowych problemów jamy ustnej. To niestety pociąga za sobą nowe koszty – przez konieczność wykonania protezy albo wszczepienia implantu.

Leczenia kanałowego nie trzeba się bać, ponieważ odbywa się pod skutecznym miejscowym znieczuleniem.