most protetyczny stomatologia estetyczna

Mosty protetyczne

Przerwę powstała w wyniku utraty zęba należy uzupełnić nie tylko z uwagi na estetykę uśmiechu, ale też z uwagi na kondycję innych zębów. Obok technik uzupełnienia luki takich, jak implanty czy ruchome protezy, są mosty protetyczne.

Zastosowanie mostu protetycznego umożliwia wypełnienie dziury po wyrwanym zębie, w oparciu o naturalne zęby pacjenta. Mosty protetyczne wykonywane są z 3 części: dwóch filarów, czyli koron zębowych, jakie mocuje się na zęby obok  luki oraz z przęsła, jakie wypełnia przerwę. Taka metoda rekonstrukcji jest o tyle funkcjonalny, że zakłada się go na stałe, co jest znacznie bardziej wygodne w przeciwieństwie do protez ruchomych.

Wymaganiem, które należy spełnić, aby można było założyć protetyczny most, jest obecność bliskich zębów, jakie staną się wsparciem dla mostu. Żeby protetyczny most mógł zostać zastosowany dentysta szlifuje zęby pacjenta oraz przystosowuje je do pełnienia funkcji podpory.

Mosty protetyczne są na tyle wygodne, że stosuje się je również w przypadku miejsc obejmujących większą ilość zębów zamiast jednego. Wbrew obawom grona pacjentów, mosty protetyczne tak przywierają do jamy ustnej, że cząstki jedzenia nie przeciskają się pod nie. To zapewnia dużą wygodę.

Inną zaletą mostów protetycznych jest to, że stanowią doskonałe uzupełnienie oraz jednocześnie odbudowują usunięte zęby na poziomie funkcjonalnym i estetycznym.