piaskowanie zębów toruń

Piaskowanie zębów Toruń

Ładny uśmiech jest zawdzięczany nie tylko przez właściwe leczenie stomatologiczne, ale także dzięki poprawnej profilaktyce oraz zabiegom utrzymującym zdrowie oraz higienę jamy ustnej. Do zabiegów dentystycznych z zakresu profilaktyki włącza się również piaskowanie zębów, które tak samo w przypadku innych zabiegów czysto profilaktycznych, należy przeprowadzać w gabinecie stomatologicznym przynajmniej dwukrotnie w roku lub częściej, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Piaskowanie zębów polega na pozbywaniu się z powierzchni zębów osadu oraz przebarwień powstających między innymi od częstego picia herbaty, kawy albo palenia papierosów. Zabieg wykonuje lekarz dentysta lub certyfikowane higienistki stomatologiczne przy wykorzystaniu piaskarki stomatologicznej, która w dokładny sposób nakierowuje strumień wody i piasku stomatologicznego na zęby i dokładnie je oczyszcza. Ponadto umieszczone w strumieniu drobinki zostały tak stworzone pod kątem twardości i rozmiaru, aby nie miały złych skutków, czyli na przykład nie uszkadzały szkliwa.

Piaskowanie zębów z reguły nie boli, ale w przypadku pacjentów z dużą nadwrażliwością może powodować dyskomfort. Taka metoda ochrony jamy ustnej, nie tylko oczyszcza z osadu, ale również przywraca naturalną biel zębów, nadaje im gładkośc i połysk. Dokładność tego zabiegu wynika z tego, że piaskarka stomatologiczna dostaje się do trudnodostępnych miejsc, które nie zawsze da się oczyścić poprzez samo szczotkowanie i daje pewność pełnej higienizacji.