proteza zębowa oparta na implantach w gabiniecie stomatologicznym Dentysta

Proteza osadzona na implantach

Protezy są zdecydowanie wygodniejsze, kiedy są założone trwale w jamie ustnej. To sprawia, że nie wadzą w codziennych czynnościach, nie sprawiają bólu, nie obcierają ani nie ściskają miękkich tkanek w jamie ustnej. Tak jak to się zdarza korzystając z protez ruchomych. Najistotniejszym czynnikiem odpowiedniej protezy jest jej prawidłowe dopasowanie. To bardzo ważny czynnik głównie przy protezach całkowitych, jakich używają osoby bezzębne. Najnowszym sposobem na osadzenie na stałe protezy, jest oparcie jej na implantach.

Zwykle w takim przypadku całkowitą protezę mocuje się na 2 albo 4 implantach. Implanty trafiają w kości szczęki, a tam muszą się zarosnąć i zostać zaakceptowane przez organizm. Następnie dostosowaną do pacjenta protezę wspiera się na nich trwale. Takie rozwiązanie usprawnia jakość życia pacjentów i jest najlepszą metodą protetycznych. Ze względu na to, że implanty łatwo integrują się z tkankami i są wyjątkowo solidne, taka proteza pozostaje odpowiednia przez wiele lat. Ponadto wypełnienie ubytków sprawia, że kości szczęki przestają zanikać. To wpływa na dobry wygląd twarzy i wygodę w trakcie spożywania posiłków.

Stałe uzupełnienie oparte na implantach nie pozwala, by resztki pokarmów zbierały się pod protezą i podrażniały jamę ustną. Dzięki zastosowaniu tylko 2 lub 4 implantów proteza stabilnie się trzyma, a ceny mniejsze niż w przypadku implantacji całkowitej.