orthocaps - niewidoczny aparat na zęby - gabinet stomatologiczny Dentysta

Równy uśmiech dzięki niewidocznym nakładkom

Pierwszorzędnym zamysłem aparatów ortodontycznych jest wyrównywanie krzywych zębów, ale większości pacjentów zależy, by ten czas stał się jak najbardziej wygodny. Jedną z najczęstszych przyczyn, przez które uciekają przed noszeniem aparatu na zęby jest jego wygląd. Ze względu na to opracowano nowoczesne aparaty ortodontyczne. Między innymi powstał niewidzialny aparat na zęby – orthocaps. Ten aparat ma formę 2 przejrzystych szyn, dostosowywanych indywidualnie do jednego pacjenta. Usuwa to potrzebę zakładania metalowych części, a jego działanie jest porównywalne do pozostałych odmian aparatów ortodontycznych.

Szyny orthocaps za pomocą nacisku w skuteczny sposób przemieszczają zęby na odpowiednie miejsce. Tak właśnie wyrównują zęby oraz usuwają wady zgryzu – dla przykładu diastemy czy stłoczenia. Dodatkowo są bardzo wygodne oraz można ich używać za dnia jak i w ciągu nocy. Za sprawą ich przezroczystej struktury są całkiem niewidoczne oraz wygodne, co odpowiada pacjentom. W ciągu używania przezroczystego aparatu ortodontycznego pacjenci nie zgłaszają żadnych przeszkód w mówieniu. Kolejną zaletą orthocaps jest możliwość samodzielnego zdejmowania aparatu, co mocno upraszcza utrzymanie czystości zębów.

Takie rozwiązanie ortodontyczne cieszy duże uznanie u pacjentów. Zwłaszcza tych, co nie lubią chwalić się używaniem aparatu ortodontycznego oraz cenią sobie głównie estetykę.