przyczyny krwawienia dziąseł podczas szczotkowania zębów

Skutki krwawienia dziąseł

Krew płynącą z dziąseł najlepiej przyuważyć w czasie szorowania zębów. Przyczyn krwawienia dziąseł może istnieć wiele np. z reguły są to niektóre przyjmowane leki, stres lub nieodpowiednia dieta. Przede wszystkim jednak ten problem występuje na skutek nieodpowiedniej higieny jamy ustnej i pojawieniu jednej z najbardziej znanych chorób przyzębia i dziąseł – parodontozy. Zwykle złe lub zbyt rzadkie szorowanie zębów skutkuje gromadzeniem się kamienia na zębach i namnażaniem bakterii, które prowadzi do pojawiania się stanów zapalnych. W taki sposób osłabione zęby i dziąsła są bardziej podatne na działanie ujemnych czynników i powstawaniu paradontozy.

Krwawienie dziąseł to nie tylko nieprzyjemny widok w ciągu mycia zębów. Problem ten pociąga za sobą inne tak samo niemiłe skutki. Wkrótce osłabienie dziąseł może prowadzić do rozchwiania, a także wylatywania zębów. Na ten problem głównie powinny zwrócić uwagę również osoby palące papierosy, dlatego że substancje w nich zawarte także niekorzystnie wpływają na kondycję jamy ustnej i utrudniają leczenie.

Z uwagi na te czynniki, nie wolno lekceważyć krwawienia dziąseł. Przede wszystkim trzeba skonsultować się ze stomatologiem i jak najszybciej zapisać na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Stomatolog z pewnością podejmie leczenie problemu. W takim wypadku trzeba też zadbać o właściwszą higienizację jamy ustnej i zaopatrzyć się w odpowiednio dopasowaną szczoteczkę do zębów.