leczenie kanałowe pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym - kiedy potrzebne?

W jakich przypadkach potrzebne jest leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe skupia się na ratowaniu zębów, które z różnych względów zostały dogłębnie zainfekowane. Stomatolodzy trudniący się leczeniem endodontycznym badają oraz starają się leczyć choroby miazgi zębów oraz tkanek okołowierzchołkowych. Z reguły leczenie kanałowe jest potrzebne wtedy, kiedy pojawia się martwica, zapalenie czy zgorzel miazgi zęba.

Pierwsze sygnały, jakie mówią o tym, że dzieje się coś szkodliwego to przede wszystkim ćmienie, ból oraz obrzęk zęba. Bardzo często występuje także przesadna wrażliwość na zimno i ciepło, a także ból przy gryzieniu pokarmu oraz picia. Dodatkowo da się zauważyć zmianę barwy zęba. W takiej sytuacji powinno się jak najszybciej skontaktować się ze stomatologiem. Pojawienie się objawów nie zawsze wskazuje na to, że konieczne jest leczenie kanałowe, ale wizyta jest niezbędna do wystawienia diagnozy.

W klinice dentystyczne lekarz ustali przyczyny bólu albo zmian wokół zębów. Z reguły choroby miazgi zęba rozwijają się w skutek zmian próchnicowych albo zgromadzonych bakterii. Przyczyną problemu staje się czasami ukruszenie zęba albo zakażenie. Z uwagi na to dentysta endodonta musi dokładnie sprawdzić stan jamy ustnej. Wtedy stwierdzi, czy konieczne jest leczenie kanałowe, czy wystarczy mniej poważny zabieg dentystyczny.

Jeśli jednak trzeba będzie wykonać leczenie kanałowe, nie nie ma powodu, by się go bać. Przy współczesnym leczeniu kanałowym pod mikroskopem zabieg przebiega sprawnie i bezboleśnie.