sposoby wybielania zębów w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów

Wielu ludzi marzy o niezwykłym oraz zupełnie białym uzębieniu. Z tej przyczyny na rynku znane są odmienne sposoby wybielania, na które można się zdecydować. Jednym z najpopularniejszych są oczywiście pasty wybielające . Dość nieźle usuwają przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby i nie uszkadzają szkliwa. Równie znane są lakiery, paski oraz wybielające żele do samodzielnej aplikacji. Kupuje się je w sklepach lub w aptece, ale z reguły jest to nie do końca dokładny sposób rozjaśniania zębów. Szczególnie w przestrzeniach między zębami.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że dobrym sposobem na wybielenie zębów jest staranne oczyszczenie ich u dentysty na przykład zabiegiem scalingu. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia zapewnia rozjaśnienie zębów. Następnym sposobem wykonywanym gabinecie dentystycznym są także specjalne nakładki. W odróżnieniu od tych kupionych w aptece tym, że są na wymiar dostosowywane do pacjenta na bazie wycisku jego zębów. Pacjent sam wkłada nakładki po wizycie oraz stosuje według wytycznych stomatologa.

Najbardziej profesjonalne wybielanie zębów polega na naświetlaniu ich przygotowanymi w tym celu nowoczesnymi lampami. Ta metoda wybielania zębów daje wspaniałe rezultaty już po jednym razie. W wypadku bardzo zniszczonych lub przebarwionych zębów, skutecznym sposobem jest zamaskowanie ich licówkami. Licówki nakryją naturalne zęby pacjent oraz nadadzą im odpowiedni kolor.