w gabinecie dentystycznym poznasz wszystkie zalety dlaczego warto stosować nici dentystyczne

Zalety nici dentystycznych

Każdy, kto chce odpowiednio troszczyć się o zęby, musi skierować uwagę w głównej mierze na porządnym myciu i częstym odwiedzaniu dentysty. Porządne mycie zębów usuwa ryzyko powstawania próchniczych ubytków i zapaleń jamy ustnej. Oprócz szczoteczki do zębów równie skutecznym narzędziem do usuwania resztek jedzenia oraz płytki nazębnej są nici dentystyczne. Niestety, pomimo wysokiej dostępności i różnorodności nitek, wielu osób z nich nie korzysta.

Nicią stomatologiczną oczyszcza się resztki jedzenia i płytkę nazębną z pomiędzy zębów. Cała trudność bazuje na tym, żeby odpowiednio wsunąć nić pomiędzy zęby i korzystać z zawsze nowego kawałka nici. Każdy ząb musi być oczyszczony pojedynczo, ruchem od dziąsła aż do górnej części zęba. Należy pamiętać o robieniu pionowych ruchów – nigdy z boku na bok. Nić dentystyczna powinna być cały czas rozciągnięta i obejmować ząb od tyłu lub od przodu, mniej więcej w kształcie litery C.

Choć nitkowanie zdaje się łatwe, według wielu osób wymaga ćwiczeń. W wypadku wątpliwości warto skorzystać z usług gabinetu dentystycznego. Stomatolog lub higienistka stomatologiczna z pewnością pokaże instruktarz prawidłowego korzystania z nici, przy okazji higienizacji zębów. Warto używać nici stomatologiczne, ze względu na ich umiejętność dotarcia do zakamarków, gdzie często nie radzi sobie samo mycie. Korzystając z nici mamy pewność skuteczniejszej pielęgnacji jamy ustnej.