leczenie zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego w gabinecie stomatologicznym

Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego – objawy

Cykliczne wizyty u stomatologa pomagają pacjentom nie tylko troszczyć się o zdrowie i czystość jamy ustnej, ale również za ich sprawą można szybko wykryć zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego. Zadaniem tego stawu jest ruszanie żuchwą w tył i na przód i na boki. z uwagi na to jego właściwe działanie warunkuje właściwą wymowę albo na przykład żucie pokarmów.

Wszystkie problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym można szybko zobaczyć, co sprawia, że dostępne jest bezzwłoczne rozpoczęcie leczenia. W gabinetach dentystycznych diagnozy odbywają się za pomocą specjalnego deprogramatora pod okiem chirurga stomatologa. Rozpoznanie problemu nie jest skomplikowane ze względu na różnorodność obecnych w takim przypadku symptomów.

Do najczęstszych sygnałów kłopotów ze stawem skroniowo-żuchwowym zalicza się zgrzytanie i zaciskanie zębów. Tak samo powszechne są trudności w żuciu twardego jedzenia czy szerokim otwieraniu ust i konieczność silnego przyciskanie zębów, by stykały się ze sobą. Bywa też tak, że występują kliknięcia i trzaski w stawach albo zauważamy nieprzyjemne starcie, zniszczenie czy nadwrażliwość zębów. Takich symptomów nie nie powinno się bagatelizować, ponieważ towarzyszą im częste bóle głowy, karku albo pleców, a także ruchomość zębów i problemy z innymi stawami.